Jdi na obsah Jdi na menu
 


Beagletrek 2005 očima pořadatele, aneb trochu statistiky

31. 7. 2006
Jelikož je stále více bíglíků a naštěstí i stále více lidiček, kteří s nimi chtějí něco dělat, rozhodla jsem se i já, že nezůstanu pouze pasivním konzumentem a nějakou tu akci taky uspořádám, i když bych to samozřejmě nezvládla bez pomoci přátel, rodiny a hlavně sponzorů.
Areál strakaté demoliční četě propůjčili železnobrotští skauti, a tak nic nebránilo tomu, aby se v půli záři za poměrně příznivého, možná trochu teplejšího počasí sešla smečka bíglíků, řady dalších plemen a hlavně jejich páníků na startu 1. Beagle-dogtrekkingu Pojizeřím za sluncem:-).
Asi nikoho nepřekvapí, že těsně před závodem vznikaly menší zmatky, ale nakonec se vše podařilo nějakým způsobem zvládnout a připravit pro odvážlivce 2 trasy, delší na 35 km a pro pohodáře 15 km.
Kudy vedly cesty bezmála zhruba 30 startujících si můžete přečíst v přiložených itinerářích, ani zážitky z trati vám nezprostředkuju, na to byste se museli zeptat přímo závodníků, ale v cíli se většina z nich tvářila spokojeně a to i přesto, že někteří zmokli a všichni vylezli na mnohokrát skloňovaný Kozákov, který jsem slíbila, že se letos v itineráři už nevyskytne, i když...:-)
A teď k výsledkům:
Na 35 km odstartovalo celkem 20 týmů - 9 (10, Petra startovala se 2 strakáči) bíglíků (4 muži +5 žen)
- 11 nebíglíků (4muži + 7 žen)
- jeden tým nedokončil
Na 15 km se přihlásilo 12 lidiček s 15 pejsky - 11 strakatých s 8 dvounožci.
- 4 jiná plemena se stejným počtem lidí.
- nedokončili 2

Řada přihlášených bohužel nedojela, ale už se na ně těšíme na treku dalším.

A teď na závěr to nejdůležitější, tedy sponzoři, bez kterých by se tato akce vůbec nekonala: Candy s.r.o. - ti nám dodali spoustu dobrých ňamek a granulek, Mapes - po jejichž výrobcích se můžou utlouct snad všichni hafíci, které znám, bez ohledu na barvu kožichu, Sluníčku, které převzalo záštitu nad akcí děkujeme za krásné skleněné bíglíky, Prádlu Veronika - za ponožky a v neposlední řadě si dík zaslouží také VP Konstrukce za tisk našich diplomů.
 
Tak doufám, že i další trek bude tak vydařený :-)                         
_________________________________________________________________                                  
Něco od účastníků: